Blog

Jak jsme zásobily tetovačkami celou Celní správu

Prolog

Úterý 15. dubna 2014

"Kači, kdy už přijdou tetovačky?" - Ptám se každý den já a Kačky mladší bráška Vojta. Společně s tím, kdy nám spadne náramek pro štěstí, který nám Kačka přivázala asi před rokem po návratu ze Salvadoru a který musí spadnout sám, jinak by se nám nesplnila naše přání.

Odpověď je vždy smích a “miláčku, já nevím :-)”. Alespoň v těchto momentech se člověk může nechat unést a těšit na věci, jako malé dítě.

A naše tetovačky stále nikde. Je to dva měsíce, co jsme poslaly všechny Milujito úspory do Brooklynu a co netrpělivě čekáme na to, až nám přiletí tynejvíc nejlepší tetovačky na světě. 

Až na nás konečně večer ze schránky vypadne Oznámení o příchodu zásilky ze zahraničí. Dopis vypadá spíše jako kompletní celní archiv, u  kterého nedovedeme pochopit, jak se mohl vejít do schránky, natož do malé obálky. Mezi stohem dokumentů, prohlášení, plných mocí a všelijakých žádostí je i fotografie naší zásilky <3

Juchuuuu! Tetovačky existují a jsou na Vyměňovací poště č. 120 v Košířích. Usínáme v oblacích a necháváme si snít o tom, jak od zítra budeme běhat potetované od hlavy až k patě….

1. dějství

Středa 16. dubna 2014

Omyl. Po pěti letech studia mezinárodního obchodu nám nikdo nevysvětlil, že dovolat se na celní úřad a vyzvednout si zásilku je na poprvé prakticky stejně tak možné, asi jako prolézt tenisovou raketou.

Celní úřad volám skoro ob minutu celý den… Už jen tak ze zvyku, kdyby náhodou…Volám v tramvaji, volám z vlaku, volám před, po i na obědě, volám…. Mám pocit, že vědí, že volám já a proto vyvěsili sluchátko na stůl a smějí se tomu. Až naprosto nepřipravenou mě zastihne zvedutí telefonu na parkovišti, kde u sebe nemám zápisník ani tužku. Paní mě 3x přepojí až na celní úřad. Zvedá to pán, který má svou práci evidentně rád. Vůbec nechápu, proč je tak protivný, když má u sebe naše tetovačky. Být tam já, jsem nejšťastější na světě! Sedím na parkovišti na zemi a na celní deklaraci přepisuju narychlo vyhrabanou tužkou esej, kterou mi pán diktuje. Potřebujeme plné moci, výpis z živnostenského rejstříku, EORI číslo, vyplněné “jéesdéčko” a kdo ví co ještě... Píšu už skoro po silnici….

Mám pocit, že tetovačky, pardon, papírenské výrobky nakoupené za účelem obchodního využití určené k proclení, už nikdy neuvidíme. Než vyplníme “jéesdéčko” a získáme EORI, už asi bude běhat potetovaná celá celnice do posledního deklaranta.

Volám Kačce:" Vyřiď, prosímtě, Vojtíkovi, že tetovačky už nikdy nedostaneme, náramek nespadne a Ježíšek neexistuje…"

2. dějství

Středa 23. dubna 2014 - 8:00

Pokračujeme :-) Nevzdáváme se a pustily jsme se do boje s celním aparátem! S veškerou dokumentací, která obsahuje snad i naše vysvědčení z 5. třídy a diplomy za úklid chatek na škole v přírodě se Kačka vydává na celní úřad do Zdib - odhodlaná získát naše EORI číslo.

Mezi našimi chorobopisy a obrázky ze školky se nám vytratila plná moc, takže se pro mě Kačka musí vrátit a do dobývání celního úřadu s vidinou tetovaček se pouští kompletní Milujito tým...

Dostat nový milujito produkt na území České republiky skrz celní správu je jen taková menší formalitka. 

 

3. dějství

Středa 23. dubna 2014 - 11:55

Sedíme už asi 2,5 hodiny na Celním úřadu ve Zdibech, abychom získaly EORI číslo. Budova mi připomíná scenérie z knížky Den trifidů.... akorát bez trifidů. Nikde nikdo. Samé cedule mimo provoz, prázdná výslechová místnost, nefunkční telefon, jen občas někdo zmateně proběhne. Dokumentace je kompletní a máme si počkat. Tak čekáme. Jsme jediní žadatelé v třípatrové, téměř prázdné budově. Napadá mě, kolik je asi potřeba celních deklarantů k vydání jednoho čísla. Zřejmě hodně. Paní na přepážce nechápala, co po ní chceme, druhá dokázala předat papír kompetentnímu úřednikovi, který jednou za hodinu přijde a zeptá se na nějaký údaj. 12 celníků šlo na oběd. Čekárna je prázdná. Kdybychom věděly, že "na počkání" znamená něco v tom smyslu jako čekání na televizor v roce 1988, vzaly bychom si jídlo, spacák a pletení. I čekání u zubaře bývá záživnější. 12 celníků se vrací z oběda. 4 z nich na nás zůstavají koukat skrz prosklené dveře - asi zapomněli, že tam jsme a přemýšlí, co jsme to vlastně chtěly. Ticho. 

4. dějství

Je 12:00 - po 4 hodinách od první návštěvy úřadu a obstarání všech potvrzení máme konečně EORI číslo, které je stejné jako naše DIČ. To byl zřejmě ten důvod, proč jim celý proces tak dlouho trval....

Hurá...jedeme do dočasného skladu na vyměňovací poštu. 

Zběhle se zorientujeme a odhodlaně přicházíme se všemy papíry k okénku. Další milá slečna. Něco jsme zase pokazily a problém s vydáním dokumentace je opět na světe. Velice ochotně a s pofrkováním nám slečna po dalším čekání vydá to, co potřebujeme. Běžíme k dalšímu okénku, chybí nám zase nějaký papír - tentokrát celní prohlášení. Zřejmě, když nás viděli, nenapadlo je, že by taková dvě ucha kdy dostala živnostenské oprávnění a zboží měla pro obchodní účely. Jdeme zpět k prvnímu okénku, zpět ke druhému a ještě jednou. Zase čekáme... Ještě že jsou na oknech sítě, jinak bychom už dávno vyskočily. Zřejmě ví, proč je tam mají...

Konečně se nás ujme někdo milý! Ochotný mladý deklarant s námi vyplňuje celní prohlášení - "Hmm tetovačky...jen pistole nebo i barvy?" - "Né, to jsou nalepovací tetovačky." - Pán se na nás pobaveně se zadušeným úsměvem podívá a do prohlášení si poznamená nálepky. Šup jedno a druhé okénko, uhradíme clo (v hotovosti - protože na centrální poštu pro styk s USA ještě nedorazily platební termínaly - no wonder) a konečně se nám do ruky dostává krabice s tetovačkami! NEUVĚŘITELNÉ <3 Máme opravdickou radost. Všechno jde stranou a jedeme se potetovat a zažehnat abstinenční příznaky:-)

                                                    

 

Epilog

Nejdřív si člověk myslel, že nejtěžší úkol je podat daňové přiznání a neemigrovat u toho. Teď nám jako stejný problém přišlo přemluvit celní úřad, aby nám vydal tetovačky:-) Nejlepší na tom všem je, že vlastně nikdy netušíme, do jaké situace se můžeme dostat. A ta pozitvní věc – učíme se za pochodu! Stejně ztracené jsme si přišly, když jsme poprvé zakládaly firmu, žádaly o výhradní distribuci nebo se na popáté registrovaly k příznání daně identifikované osoby. 

Člověk sice občas vypadá jako, že neumí číst a že ho všechny informace na světě obešly obloukem, ale náš styl learning by doing je skvělé dobrodružství!

A tak jsou pro nás všechny tyhle zdánlivě nepovedené story vlastně hrozně přínosné. A proto máme Milujito – tedy kromě toho, aby vám dělalo radost! To, že nás toho mnoho naučí, je příjemný bonus!

A výsledek celého příběhu? Na našem e-shopu teď najdete ty nejúžasnější tetovačky, které si jen umíte představit! <3

 

Duha na skatu a páv na obličeji? All our dreams came true! <3

 

Potetovaná vajíčka - VELIKONOCE JINAK

Velikonoce jsou sice až za měsíc, ale tohle vypadá na takovou legraci, že nemůžeme čekat! :) 

Co byste řekli Velikonocům jinak? Každý rok namáčíme vajíčka do barvy, stříháme silonky a vyváříme cibulové slupky, ale už jste někdy vajíčka tetovali? Ne? Tak šup na to! Je to lehké jako pírko a navíc obrovská sranda pro děti :) 

imageimage

Jak na to: 

 1. Vyfouknuté nebo uvařené vajíčko odmaštěte (poslouží ocet), opláchněte vodou a usušte.
 2. Vyberte si Tattly tetovačku, která se vám nejvíc líbí, a sundejte z ní průhlednou fólii.
 3. Přiložte Tattly na vajíčko obrázkem dolů. 
 4. Překryjte mokrou houbičkou nebo hadříkem a ujistěte se, že je Tattly nasáklá skrz naskrz. 
 5. Přitiskněte houbičku nebo hadřík a počítejte 30 Mississipi's. Pozor, ať si vajíčko nepromáčknete! :)
 6. Jemně sejmněte papírek, kde byl Tattly obrázek, a vajíčko i s tetovačkou opláchněte vodou. 

Tadááááá! Máte hotovo a zaručeně nejoriginálnější vajíčka v ošatce :) 

Pošlete nám fotky krásných vajíček, malých i velkých potetovaných raubířů i překvapených koledníků! Na Instagram s hashtagem #milujitovelikonoce, na naší Facebookovou zeď nebo na email info@milujito.cz. Těšíme se na ně! <3

Ještě poslední tip - na tetování vajíček jsou nejlepší Tattly sety! Cirkusový set set plný příšerek najdete tu: http://milujito.cz/collections/tattly . 

Přejeme veselé tetování! <3

 

 

Původní Tattly článek najdete tu: http://blog.tattly.com/post/82008728654/egg-cellent-diy-crafts

Jednosměrné letenky jsme nekoupily. Jedeme dál!

Z okna stojícího auta vypadá podnikání jako nájezd na dálnici. Cedule Německo - neomezená rychlost a kopec pruhů - juchůůůů! Budeme mít obchod, kterým budeme dělat lidem radost. Zaplavíme svět poklady, které budou dělat každý den hezčí! Ha, převratný nápad, který před námi určitě nikdo neměl (ani mít nebude) a my změníme svět! :)

Entuziasmus nás neopustil ani potom, co jsme vehikl daly do pohybu. Při tom jsme pochopily princip fata morgany -  že ta cesta není dálnice, ale klikatá serpentýnka na osmitisícovku, po které náš byznys, zatím připomínající milovaný, opečovávaný trabant, nepojede úplně sám.

Skvělé na tom je, že tam, kde začíná kopec, začíná i learning curve. A jelikož cesta na osmitisícovku vede jenom do kopce, máme nekonečno poznání před sebou. Vyhlídky, ze kterých máme nekonečno happy feelings :)

 A co se od posledního zápisu na Milujito blog změnilo?

 • Zažehnaly jsme krizi prázdného obchodu, způsobenou piráty připravujícími se na Ježíška (jinak si zaseknutí dodávek zboží z Austrálie do Evropy před Vánoci (hlavní sezóna!!) neumíme vysvětlit).
 • Získaly jsme pro vás a pro Milujito krásné, veselé a hlavně funkční utěrky ToDryFor z Anglie s obrovským poutkem, které se nikdy neutrhne. Ještě teď se s nimi chodíme kochat! (A kuchyně se nám prozářily tak, že jsme tam začaly trávit čas i dobrovolně :) )
 • Další výrobek si získal naše srdce, a tak jsme ho objednaly! Jeho první várka je právě teď někde nad Atlantikem na cestě z Kalifornie (anebo na celnici, přesná poloha nám není známá :) ). Jsme natěšené jako malé!
 • Přežily první pořádné daňové podání (v jehož průběhu jsme třikrát pomyslně zkrachovaly, obchod zavřely a koupily jednosměrnou letenku někam, odkud se už nedá vrátit) a doteď velebíme naši paní účetní (opravdu děkujeme!).
 • Potkaly spousty skvělých a zajímavých lidí, kteří nám přímo lijí inspiraci do žil. Pionneers Unplugged v TechSquare, Mashup v HUBu jsou úplnou nirvánou. Jen na Creative Mornings se pořád ještě nedostaly...morning challenge accepted!

A co chystáme? Velkou spoustu!

 • Představit vám nový BOŽSKÝ produkt na všechny způsoby! (mějte v merku Milujito facebook, budeme dělat zase hádací soutěž :) )
 • Ovládnout PR umění a infiltrovat naše srdcové KOR lahveJOCO cupy a ToDryFor utěrky na stránky lifestylových časopisů a blogy šikovných blogerek.
 • Udělat velký jarní úklid na www.milujito.cz - vyhnat mouchy a udělat ho příjemnějším pro vaše radostné nákupy.

Máte tipy na lesklé časopisy a inspirující blogy, kde byste Milujito poklady rádi viděli? Znáte nadšené kreativní umělce a grafiky, kteří tvoří od srdce? Vidíte na Milujito eshopu mouchy, které máme vymýtit? Dejte nám vědět! Budeme šťastné, vděčné a over the moon za každý tip!

Děkujeme! Užívejte si jaro v Milujito stylu - plné radosti, objevování nových věcí a třebas malých, ale dechberoucích zážitků ♥

 

Naše každodenní dechberoucí zážitky :)

 

Praktické kousky umění, které nás chytly za srdce na Jarním průvanu v TechSquare

 

Neuvěřitelná dobrodružství s trabantem má pod palcem i tahle parta, která natočila Trabantem až na konec světa. Zajděte se na doku/film kouknout do kina - takový příval entuziasmu a zároveň tváří uslzených smíchem jsme už v sále dlouho neviděly :) Stojí to za všechen popcorn!

 

Buďte odvážní! Zážitky, které jsou za tou stěnou, kterou se bojíte přelézt, stojí za to :)

 

Milujito soutěž o JOCO Cup

Naše první soutěž na www.milujito.cz je tu!

Milujito se rozhodlo rozdávat dárky i v lednu, a tak pro vás připravilo super SOUTĚŽ o JOCO Cup dle vlastního výběru!

Zapojit se může úplně každý :-)

» stačí být fanouškem našich FB Milujito stránek
» napsat do komentáře pod fotku na Facebooku, která barva JOCO Cupu vás nejvíc chytla za <3

Výherce soutěže s nejlepší odpovědí vybereme přesně za 10 dní - t.j. 23. 1. 2014 v 20:00! 

Motivaci najdete zde :-)

Držíme palce všem! Vaše Milujito 

 

 

Rok 2013 s Milujito♥

Rok se s rokem sešel a my máme zase o 365 dní víc zážitků, radosti i zkušeností. Byl to rok, za který se toho Milujito spoustu naučilo a malinkatý kousek dospělo - a my s ním :)

Na začátku roku 2013 to s Milujito upřímně nevypadalo úplně růžově. Musely jsme opustit naše odběrné místo a téměř ve stejný den jsme se dozvěděly, že jsme prohrály boj o výhradní zastoupení našich milovaných KeepCupů pro Českou republiku. Musely jsme odříct předjednané zakázky a plánovaný prodej a rozloučit se s představami, jak s KeepCupy zaplavíme české kavárny a fresh bary.

Stály jsme před otázkou, jestli má vůbec smysl pokračovat. Milujito stálo jen na KeepCupech, za které bychom dýchaly a které jsme najednou musely začít nakupovat od nového dodavatele. Dostaly jsme se do slepé uličky, ze které jediná racionální cesta vedla k tomu, vrátit se zpět do svých zaměstnání a věnovat zbylou energii škole, která v té době stála daleko za Milujito.

Milujito pro nás vždycky ale znamenalo víc než e-shop, je to víra v to, že člověk může dělat to, co ho baví. Je to following dreams, kde práce najednou není prací, ale ohromnou radostí.

Vždycky jsme věřily, že když do toho dáme všechno, nikdy nebudeme potřebovat plán B. A tak jsme sebraly síly a skočily do té naší gap bez ohledu na čas, peníze a řeči okolí. Obě jsme najednou skončily v práci a rozhodly jsme se, že Milujito jen tak ke dnu nepustíme.

Rok 2013 byl plný našich škobrtání. Asi půl roku, než jsme přešly na Kouzelnou Almaru, jsme naše odběrné místo nahrazovaly rozvozem hrnečků po Praze. Naše dočasné odběrné místo bylo v budově, od které jsme vlastně ani neměly klíče :-) Na přednášky do školy jsme chodily vždy s taškou plnou hrnků a vypisovaly příjmové doklady místo toho, abychom si zapisovaly předpoklady Keynesiánského modelu a další nezbytnosti. Prečkaly jsme i to, žeKeepCupy neřízeně zaplavily české e-shopy, které jim začaly říkat kelímky. Najednou jsme si přestaly dělat hlavu z konkurence. Tabulka cen a nabídky ostatních e-shopů zeje od března prázdnotou. A je to dobře. Místo sledování ostatních jsme začaly sledovat sebe a to, co bychom mohly zlepšit!

Při zjišťování toho, co by stálo za vylepšení, jsme přišly na jeden zcela zásadní poznatek - zlepšit by potřebovalo úplně všechno :-) Neměly jsme žádný objednávkový systém, faktury jsme vystavovaly ručně, každému zákazníkovi jsme objednávky potvrzovaly zvláštním e-mailem, na e-shopu jsme si nemohly samy nic upravit ani přidat další produkty. Došlo nám, že pokud chceme Milujito přetvořit v opravdu fungující projekt, do kterého chceme naskočit po skončení školy a naučit se z něj co nejvíc, musíme s tím něco udělat.

 

A tak to všechno začalo! Náš plán byl pro jiné při zemi, pro nás ale velký! Cíl zněl: do prvních narozenin Milujito přestoupit na novou platformu e-shopu, přidat další dva produkty a získat na našem Facebooku alespoň 500 fanoušků. A tak jsme se do toho pustily. Objednaly jsme další dva produkty, KOR lahve a JOCO Cupy, proto, že jim věříme stejně jako KeepCupům. Všechny jsou důkazem toho, že lze spojit krásu, design, ekologii a zdraví

Při tvorbě nového e-shopu, jsme toho moc nenaspaly, ve škole ani doma nedělaly nic jiného, než přidávaly produkty, psaly texty a vymýšlely, co ještě vylepšit. Zní to jako otrava, ale dlouho jsme nic podobného nezažily. Smály jsme se samy sobě, dělaly samé hlouposti a měly jsme opravdový pocit toho, že něco tvoříme. Nejlepší na tom bylo to, že jsme to dokázaly. I když se nám nikdy nikde nevynořilo tolik chyb, jako na Milujito 10 minut před spuštěním :) Nakonec jsme ale nové Milujito zveřejnily přesně ve stanovený čas na naše 1. narozeniny! Dalo to zabrat, ale stálo to za to!

A teď? Na Facebooku máme přes 2300 fanoušků (Děkujeme vám! <3) a na e-shopu všechny plánované produkty. Přes Vánoce jsme vyprodaly skoro všechny hrnečky a náš sklad vypadá, jako by ho někdo vybílil. Už nemusíme vystavovat faktury ručně, přeťukávat objednávky, vypisovat e-maily a kontrolovat sklad – všechno se nám rázem automatizovalo. Mohlo by to vypadat, že se teď skoro i nudíme :-) Ale není to tak, spíš máme konečně čas promýšlet, jaké další produkty na Milujito přidáme a co ještě můžeme vylepšit.

A do nového roku máme spoustu plánů! Těšíme se na nové produkty, některé dokonce i z dílny Milujito.  A naše předsevzetí je jednoduché: růst! Protože z ničeho nemáme větší radost, než z toho, že děláme radost více a více lidem. A to hlavně díky vám - všem, kteří při nás stáli, ať už u nás nakupovali nebo nám radili a pomáhali. Moc a moc děkujeme! <3                                                                                     Jana a Katka  

Ohlédnutí za rokem 2012

I když to na našem blogu na první pohled není vidět, dělo se toho u nás v Milujito koncem roku opravdu hodně! 25. listopadu 2012 jsme oficiálně spustily náš e-shop www.milujito.cz. Po dlouhém období příprav jsme mohly konečně online bouchnout první láhev šampaňského. : )

Ani jsme popravdě nečekaly, že se tak rychle po spuštění bude vůbec něco dít. Když začaly chodit první objednávky, měly jsme z nich nefalšovanou radost. Takovou, že vše ostatní šlo stranou…

Ač bylo období před Vánocemi hektické, alespoň za mě musím říct, že mi dalo spoustu zkušeností. Když opomenu bídnou školní docházku a své nejbližší okolí, které nejspíš zapomnělo, jak vypadám, byl pro mě celý měsíc opravdu přínosný. Pochopila jsem, že když člověk pracuje pro sebe, může mu práce přinášet radost, nemusí se do ní nutit, dělá ji rád a nejlépe jak umí, protože to tak sám chce.

I když jsme spoustu věcí popletly, mnohdy se nám nedařilo a děly se spíše komické věci, které měly od podnikání hodně daleko, i tak musím říct, že jsem ráda, že se všechny staly. Znáte to, z nejdramatičtějších momentů jsou v budoucnu nejlepší historky. Nebyla by to zábava, kdyby nám ten e-shop pořád nudně fungoval nebo kdyby celá zásilka hrnečků neodcestovala zpět do Velké Británie v momentě, kdy jsme ji nejvíce potřebovaly. : )

Ale víte jak: Win or learn, never lose! ♥

Co je to, to Milujito?

Ne, že bychom se školou, prací na poloviční úvazek a pozornost vyžadující rodinou nevěděly co by, ale i tak se nám zdálo, že bychom do našeho časového rozvrhu zvládly ještě vměstnat malý byznys. A od začátku to byla, a stále ještě je, docela jízda.

Janča mě podnikáním úplně zblbla a do nápadu jsem se zamilovala. Že by bylo super mít vlastní firmu už mě předtím napadlo, ale nikdy jsem to neviděla moc reálně. Pak přišla Janča a nějak jsme do toho vlítly.

Mluvily jsme o tom, snily o tom a čekaly až přijde ten nápad. Dokonce jsme obě psaly bakalářku na téma malé a střední firmy, aby nám těch padesát stran textu a pár bezesných nocí k něčemu opravdu bylo. A ono bylo – nikdy jsem se necítila tak “inspired” jako tehdy. Objevila jsem alternativní, inovativní, kreativní přístupy k podnikání, kde se zdá, že všechno je zábava, že když se to dělá s radostí a láskou, jde to lehce. A ono tak opravdu částečně je… Pokud se člověk baví tím, co dělá, a užívá si to, jde všechno o hodně líp.

Zatím se tím obě bavíme a doufám, že ještě dlouho budeme, protože milujito je pro mě nejen nekonečným zdrojem poznání, ale i adrenalinu a mnoha prosmátých hodin ♥

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem